Radius:
km Set radius for geolocation
Search

Incredibil, CS Mioveni a invins pe Astra Ploiesti in Cupa Romaniei

Divizionara a doua de fotbal din judetul Arges, CS Mioveni au eliminat-o pe Astra Ploieşti, în şaisprezecimile Cupei României, impunându-se cu scorul de 3-1. Golurile argeşenilor au fost marcate de Bogdan Stoica, în minutul 19, Alin Popa, în minutul 42, şi Ionuţ Mîrzeanu, în minutul 90.

Ploieştenii au fost cei care au deschis scorul prin Cristescu, în minutul 17.

Elevii lui Claudiu Niculescu care au jucat pentru CS Mioveniin meciul impotriva echipei Astra Ploiesti au fost : O. Popescu – Calvin, B. Stoica, Rada, Ed. Stoica – Mîrzeanu, Răuţă (cpt.) – A. Popa (min. 83, Mazilu), Galan (min. 81, Dragalina), Ayza – Nilă (min. 75, Vintilă).

Echipa Astra Ploiesti a jucat cu : Coman – Rus, Toure, Ben Youssef, Joazinho – Florescu, Yahaya, Ioniţă (46 Deamorim), Chiţu (46 Enache), Grandin (57 Bukari) – Cristescu, antrenor fiind Daniel Isăilă.

Cum au fost marcate golurile :

• 0-1, min 17: Cristescu finalizează cu lob peste peste portar din 16m , la o minge aruncată peste apărare;
  • 1-1, min 19: Bogdan Stoica reia cu capul din careu peste Coman, la o centrare din lovitură liberă de pe dreapta;
  • 2-1, min 42: Alin Popa finalizează din 2m o centrare cu exteriorul a lui Nilă de pe stânga;
  • 3-1, min 90: centrare a lui Mazilu de pe dreapta, Draglina şutează din prima de la 16m, Coman respinge cu greu în faţă, însă Vintilă apare bine în faţa porţii şi reia în plasă.