Radius:
km Set radius for geolocation
Search

Mutu primul gol pentru Ajaccio

Atacantul român Adrian Mutu a marcat primul său gol oficial pentru AC Ajaccio, duminică, în meciul pe care corsicanii l-au terminat la egalitate în deplasare, scor 4-4, cu formaţia FC Lorient, în etapa a 10-a a campionatului de fotbal al Franţei.

Mutu a punctat în al cincilea său meci în Ligue 1, pentru 2-0, în min. 11, după ce Chahir Belghazouani deschisese scorul în primul minut de joc. Wesley Lautoa (33) a marcat pentru gazde, după care brazilianul Eduardo a reuşit ”dubla” pentru oaspeţi (40, 45), ridicând scorul la 4-1.

În repriza secundă, Jérémie Aliadiére a înscris de două ori pentru Lorient (46, 79), al doilea gol după un fault evident în atac, iar Gilles Sunu a adus golul de 4-4 (90+4). Adrian Mutu, care a ratat ocazii mari de gol în min. 52, 63 (bară) şi 90+2, a fost integralist şi a primit gratuit un cartonaş galben în min. 35.